BAREVNÁ TYPOLOGIE A LÍČENÍ DLE FENG - ŠUEJ

Během své vizážistické praxe jsem mnohokrát váhala. K myšlence barevné typologie dle feng-šuej mne přivedl fakt, že 30% lidí je nezařaditelných či přímo "nepasuje" do žádného ročního období. Ač jsem se snažila sebevíc, některé lidi jsem do této teorie nedostala. Na druhé straně mě děsilo, že několik barevných provedení lidí patřilo do jedné skupiny a odcházeli všichni se stejnou kartou barevných kombinací.

Uvedu příklad na ženě Jarního typu: Jarní typ může mít rezavé vlasy a modré oči, může být také blond a mít modré, či hnědé oči a může mít též oči v zeleném odstínu a měděnou barvu vlasů. Všechny tyto ženy odejdou od vizážisty s kartou barev pro Jarní typ. Tak takhle nějak vznikla má úvaha o tom, že musí existovat ještě něco dál. Teorii čtyř ročních období jsem rozvinula a propracovala a tak vznikla má teorie barevných typů dle feng - šuej

Jako jediná teorie v oblasti vizážistiky může regulovat nejen to jak vypadáme, ale i to jak se cítíme. Tento nový vizážistický směr vnímá stejně jako feng-šuej pět prvků. Jsou to oheň - země - kov - voda - dřevo . Každý z těchto pěti prvků je spojen s určitou emocí : kladnou i zápornou. Existuje osm barevných typů, které jsou v knize velice podrobně uvedeny.

feng šuej

Každý z těchto typů je navíc zástupce jednoho z výše uvedených prvků. Ke každému prvku a zároveň pak i barevnému typu se vztahují příslušné barvy Jak využít této teorie ke změně nálady? Uvedu příklad na ženě ZÁPADNÍHO typu, který je na obrázku.

feng šuej

ZÁPADNÍ typ má energii prvku KOVU. KOV má kladné vlastnosti a záporné vlastnosti.. Tato žena se zřejmě nějaký čas pohybovala v prostředí s emocemi souvisejícími s KOVEM. Například deprese, nerozhodnost, požitkářství, četrnost, pesimismus. Nebo také se žena může pohybovat v prostředí s emocemi ZEMĚ To může být například obklopení emocemi související s opatrností, pomalostí nebo nerozhodností. Potom zvítěží negativa KOVU. To znamená deprese, uzavřenost. Toto vše způsobilo, že se žena ZÁPADNÍHO typu dnes pociťuje depresi. Abychom zmírnili tuto negativní vlastnost, použijeme energii VODY.Je to proto, protože p odle zákonitostí koloběhu přírody VODA ničí KOV. VODNÍ doplňky jsou doplňky ze skla. Z barev pak zejména černá, matně bílá, krémová. Barvy musí respektovat sytostí a náladou ZÁPADNÍ typ. Tzn. Syté teplé odstíny výše uvedených barev. Takto si žena ZÁPADNÍHO typu může pomoci ke své harmonii. Jinak její běžný šatník obsahuje doplňky ze žlutého kovu, teplé perleti a mědi. Vzory kulaté, kulovité, oválné, klenuté, kruhové, kulovité, kolpulovité. Z barev pak zejména oranžová, bledá broskev, růžová, červenohnědá, čokoládová.

Tak takhle nějak v kostce o využití feng - šuej na tomto poli image. Tato teorie je námětem mojí knihy Barevná typologie a líčení dle feng-šuej. V knize najdete vyobrazeny zástupce všech osmi barevných typů včetně návrhů líčení, barev, doplňků a vzorů. Kniha je zároveň průvodcem psychických nenálad a nápadů na možná řešení. Dozvíte se také něco málo o feng-šuej a líčení podle tohoto učení. A v neposlední řadě tu najde každý návrh na svoji kartičku barev.

Božena Davidová - zakladatelka a autorka knihy barevná typologie a líčení dle feng - šuej

feng šuej